قیمت مبل کلاسیک؟ مبل کلاسیک چه ویژگی هایی دارد؟

تعریف مبل کلاسیک؟

واژه کلاسیک که به قرون ۱۷ تا ۱۹ میلادی بازمی‌گردد، تلفیق اصالت، سادگی و سنت های قدیمی را در ذهن تداعی می کند. سبک کلاسیک جنبش هنری و فرهنگی ویژه نیمه دوم قرن هفدهم در اروپاست. این جنبش مبتنی بر آفرینش آثار هنری و ادبی، با الهام از هنر باستان یونان و روم، و بازگشت به اصول و ارزش‌های زیبایی‌شناسی آنان است. مبل کلاسیک که از این سبک استفاده می کند، دارای ظاهری اصیل، ظریف و زیبا است و با منبت کاری مزین شده است. در ادامه به توصیف ویژگی ها و قیمت مبل کلاسیک می پردازیم.

ویژگی مبل کلاسیک؟

  • ظرافت مبلمان کلاسیک

مبلمان کلاسیک یکی از با ظراف‌ترین انواع مبل هاست. ظرافت در طراحی مبلمان کلاسیک به معنی هماهنگی تک تک اعضا با یکدیگر است: فرم کلی بدنه، رنگ و نوع پوشش و همچنین نقش و نوع پارچه استفاده شده در یک سرویس مبل کلاسیک باید در نهایت دقت و هماهنگی انتخاب شود. شاید از شاخصه‌هایی که مبل کلاسیک را از دیگر مبلمان متمایز می‌کند همین ظرافت در طراحی باشد که زیبایی خیره کننده‌ای به آن می‌بخشد.

  • چوب به کار رفته در مبلمان کلاسیک و منبت کاری های آن

در طراحی مبلمان کلاسیک استفاده از چوبی مقاوم و بادوام در این نوع مبلمان ضروری است. برای این امر نیز از چوب‌هایی مثل گردو ،چنار و یا راش و یا در برخی موارد چوب مصنوعی استفاده می‌شود که نه تنها قابلیت طرح‌پذیری و منبت‌کاری مبلمان کلاسیک را افزایش می‌دهند، بلکه باعث دوام و ماندگاری طولانی این اثر نیز می‌گردند. مبل کلاسیک منبت کاری‌هایی بر روی بدنه خود دارد با این تفاوت که این منبت‌ها بسیار زیبا و متعادل‌اند و از ظرافت دلنشینی برخوردار هستند. نقش‌هایی که از طریق منبت کاری روی این مبل‌ها ایجاد می‌شود هنر دست طراحان است این نقش و خطوط با خودنمایی بر روی مبلمان، هر بیننده‌ای را محصور خود می‌کند.

  • پارچه به کار رفته در مبلمان کلاسیک

پارچه به کار رفته در مبلمان کلاسیک نیز بستگی به تولید کننده دارد و یکی از مواردی است که بایستی هنگام انتخاب و خرید مبلمان به آن توجه شود. البته رنگ چوب و پارچه مبل کلاسیک معمولا متغیر است و با هر سلیقه‌ای می‌توانید یکی از انواع مبل‌های کلاسیک را برای منزل خود انتخاب کنید.

  • کیفیت بالای مبلمان کلاسیک

کیفیت و عمر بالا نیز از ویژگی‌های اصلی مبل کلاسیک است که برای همیشه آن را ماندگار می‌سازد. به همین دلیل است که معمولا صرف هزینه‌ی برای مبلمان کلاسیک به مراتب از سایر مبلمان بیشتر است، و این مبلمان کلاسیک مقرون به صرفه‌تر هستند. البته این کیفیت بالا به دلیل جنس چوب استفاده شده در مبلمان کلاسیک می باشد.

قیمت مبل کلاسیک؟

قیمت مبل کلاسیک به عوامل متعددی از جمله نوع چوب استفاده شده، ظرافت منبت کاری‌های مبل و همچنین کیفیت پارچه و فوم استفاده شده در مبل بستگی دارد. ولی به طور کلی قیمت مبل کلاسیک از مبل سلطنتی کمتر و از مبل راحتی بیشتر است. تولیدی مبل تک رضوی، مبل کلاسیک، با دوام و زیبا را طبق سفارش و خواسته‌ی مشتری طراحی و تولید می‌کند.

محصولات مبل کلاسیک

برای مشاهده سایر محصولات به فروشگاه مبل تک رضوی مراجعه فرمایید.

جهت مشاوره و اطلاعات بیشتر می توانید با مراجعه به صفحه تماس با ما و یا شماره تماس 09148052597 با مبل تک رضوی (تولیدی مبل کاظم رضوی) در ارتباط باشید.

جهت مشاهده محصولات بیشتر می توانید به پیج اینستاگرام مبل تک رضوی (تولیدی مبل کاظم رضوی) مراجعه فرمایید.