مبل شزلون کلاسیک

مبل شزلون

مبل شزلون در تبریز

مبل شزلون در واقع یک مبل راحتی در قالب صندلی می‌باشد که به اندازه کافی بلند است تا بتوان پاها را روی آن قرار داده و به راحتی استراحت کرد. خواستگاه این مبل از کشور فرانسه بوده و اصطلاح فرانسوی آن نیز Chaise longue است. امروزه در فرانسه اصطلاح مبل شزلون می‌تواند به هر صندلی بلندی اشاره کند. اگر به دنبال این هستید که معنی نام مبل شزلون چیست پس جالب است بدانید که ترجمه واژه شزلون صندلی بلند است. با توجه به شکل این نوع مبل، علت نامگذاری آن نیز مشخص است. صنایع چوبی مبلمان تک رضوی تبریز مجری طراحی و ساخت انواع مبل شزلون کلاسیک با کیفیت بسیار مطلوب و مورد پسند نوعروسان و زوج های جوان می باشد.

مبل‌های شزلون برای استفاده در فضای بیرون و داخل خانه مناسب هستند . بعضی از طراحی‌های مبل شزلون به این منظور انجام شده است که منجر شده این مبل شکل همه‌کاره پیدا کند. با این حال، معمولاً با در نظر گرفتن موارد استفاده مبل در داخل یا بیرون از فضای خانه، طراحی‌ها از نظر مواد و پایه‌ها متفاوت هستند.

چنین مبلی دارای پایه کروم و مستطیل شکل و صندلی زاویه‌دار است .هر دو قسمت مبل تنها در یک نقطه به هم متصل می‌شوند. شاید در نگاه اول این طور به نظر برسد که صندلی بدون پایه بوده و  روی هوا قرار گرفته است. در این طراحی هیچ یک از ویژگی‌های منحصر به فرد مبل شزلون مدرن وجود ندارد. این طراحی می‌تواند در عین نگاه به آینده طرحی بسیار ساده داشته باشد که از چوب اصلاح‌شده و سایر مواد مشابه در صنایع چوبی مبلمان تک رضوی ساخته شده است.

ساختار مبل شزلون

شما می‌توانید مبل شزلون  را با سایر قطعات مثل یک پاف، میز عسلی یا پایه ترکیب کرده و دکوراسیون منزل خود را تکمیل کنید.

حتما بخوانید : فوم مبل چیست ؟ آشنایی با انواع فوم مبل و انواع آن ها

شزلون راحتی

شزلون راحتی گونه‌ای جدید از شزلون‌ها می‌باشند که می‌تواند به خوبی در فضای نشیمن و یا اتاق خواب شما قرار بگیرند. این دسته از شزلون‌ها بدون دسته می‌باشند و فرم آناتومی بدن را در طراحی خود دارند .به همین دلیل با نام شزلون راحتی کاربرد دارند. انواع مختلف آن را می‌توانید متناسب با فضای نشیمن و یا اتاق خواب خود در صنایع چوبی مبل تک رضوی انتخاب کنید.

شزلون پای تختی

شزلون پای تختی یا شزلون سبک نیمکتی می‌تواند اشکال متعددی داشته باشد. این مبل فاقد تکیه گاه بوده و بالشت‌هایی غالباً کوچک در هر طرفش دارد. بنا به سلیقه میتواند انواع پهن یا باریک‌تر نیز داشته باشد. معمولاً از این شزلون‌ها در پای تخت‌ها استفاده میشود. عمدتاً به سبک مدرن و اسپرت طراحی می شوند و تاج و منبت کاری‌های شزلون‌های کلاسیک و سلطنتی را ندارند. اما با پارچه‌های مختلف از جمله پارچه‌های مخملی هم دیده می‌شوند. این مبلمان معمولاً برای اتاق‌خواب‌های بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *