مبل شزلون کلاسیک

فاکتورهای متعددی در هنگام خرید مبلمان وجود دارند. شما می‌خواهید مبلی را انتخاب کنید که با معیارهای ذهنی‌تان متناسب و با سبک دکوراسیون زیبای منزلتان هماهنگ باشد. در طی سال‌ها مبلمان با سبک‌های متنوع و متفاوت طراحی و تولید شده‌اند، اما انتخاب و خرید مبلمان کاملا به سلیقه شخصی شما مرتبط است. در این مقاله قصد داریم شما را با یکی از زیباترین طرح‌های مبلمان با نام مبل شزلون کلاسیک آشنا کنیم.

تاریخچه‌ی مبل شزلون

تصور می‌شود مانند بسیاری از موضوع‌ها اولین ایده ترکیب صندلی و تختخواب نیز از مصر‌باستان سرچشمه گرفته‌است. قدیمی‌ترین مدل‌های شناخته‌شده‌ شزلون از چوب نخل به‌همراه تکه‌های آن ساخته شده‌اند. هنر یونان باستان خدایان و ایزدان را که این نوع صندلی‌ها را در آغوش می‌گیرند، به تصویر می‌کشد و این نشانه جایگاه و اهمیت قیمتی و معنوی این مبل در‌میان گذشتگان است.

رومیان نیز از این مبل‌ها برای تفریح و سرگرمی در روز و برای خواب در شب و گاهی در مهمانی‌ها و ضیافت‌های خود بهره می‌گرفتند. بعدها استفاده مکرر این مبل در عرصه سینمای کلاسیک و در بسیاری از فریم‌های فیلم‌های سینمایی هالیوود به محبوبیت روزافزون این مبل دامن‌ زد و آن را به عنصری رمانتیک و ماندگار در بسیاری از دکوراسیون‌های خانه‌های کلاسیک و لوکس قدیمی تبدیل کرد. همچنین مبل شزلون از قدیم برای دوره‌های روانکاوی و هیپنوتیزم کردن مورد استفاده قرار می‌گرفت. بعضی از روانپزشکان همچنان از این مبل برای راحتی مراجعه‌کنندگانشان در دفاتر خود بهره می‌گیرند.

مبل شزلون به چه نوع مبلی گفته می‌شود؟

مبل شزلون کلاسیک یک مبل راحتی شبیه یک صندلی بلند و کشیده است.این مبل به‌قدری جا دارد که شما به‌راحتی پاهای خود را روی آن دراز کنید. مبل شزلون که به فرانسوی (chaise longue) تلفظ می‌شود، به هر صندلی خمیده طولانی و بلند گفته می‌شود. ترجمه آن به انگلیسی (long chair) به معنای صندلی بلند است . در ایالات متحده از اصطلاح صندلی سالن نیز برای اشاره به هر صندلی بلند استفاده می‌شود.

امروزه مبل‌های شزلون در رنگ‌ها و سبک‌های متنوع و مطابق با مد روز و سلیقه‌های متفاوت ساخته و در بازار عرضه می‌شوند. این مبل هر دو هدف راحتی و لوکس بودن را یکجا فراهم می‌کند. مبل شزلون کلاسیک صنایع چوبی تک رضوی در هر دو سبک و دکوراسیون داخلی خانه‌های سلطنتی و راحتی به‌کار برده ‌می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *